עולם שלם של הצעות עבודה באנגליה

אנגליה היא יעד מועדף לעבודה בחו"ל, ובלוח דרושים באנגליה תוכלו למצוא מגוון הצעות עבודה בתחומים שונים, לעבודה זמנית או קבועה. אנו כאן כדי לסייע לכם למצוא הצעת עבודה אטרקטיבית באנגליה ולהבין איך בוררים מבין שלל הצעות העבודה, מה עליכם לדעת מראש וכיצד להתכונן – האם נדרש מכם ניסיון קודם והאם עליכם לדעת את השפה האנגלית על בוריה? כל התשובות לכך ועוד בכתבה הבאה.

היכונו להרפתקאה מרגשת

בין אם אתם מחפשים הצעות עבודה שיאפשרו לכם להתחיל חיים חדשים בממלכה הבריטית כי זהו חלומכם מאז ומתמיד, ובין אם מטרתכם היא לטוס כדי להרוויח כסף במסגרת עבודה באנגליה, אתם עומדים בפני תחילתה של הרפתקה מרגשת, וכדאי שתדעו מהן האפשרויות העומדות בפניכם, איך להוציא מהן את המקסימום, וכיצד לנווט את דרככם בתבונה. הצעות עבודה הן לא מה שחסר באנגליה, לכן יש באפשרותכם לבחור את התחום שמתאים לכם, בהתאם למה שיש לכם להציע ולמסמכים שיש ברשותכם. אז לפני שתקפצו על הלוח הראשון, קחו כמה דקות כדי לקרוא מהן האפשרויות, ואיך לבחור מבין השפע הקיים של הצעות העבודה באנגליה.

האם נדרש ניסיון קודם?

בשלב הראשון נעסוק בשאלה האם נדרש ניסיון קודם למרבית הצעות עבודה באנגליה. רובנו הורגלנו לשוק עבודה תחרותי וקשה, שמי שאין לו ניסיון קודם, תואר ראשון לפחות וכמה קשרים ימצא במקרה הטוב עבודה שאולי לא תבייש אותו, אבל בטח לא תגרום לו לקום בבוקר עם חיוך על הפנים. למרבה הפלא, הצעות עבודה באנגליה לישראלים, כמו גם הצעות עבודה ביעדים רבים בחו"ל לצעירים, לא מסתמכות בהכרח על הגורמים האלה. במקביל לשוק העבודה שמבוסס בעיקר על ניסיון, לימודים גבוהים ופרוטקציה, צמח לו שוק עבודה פעיל מאוד בחו"ל ומבוסס על חברות בינלאומיות אשר מציעות הכשרה לעובדים, גם לכאלה שאין להם ניסיון קודם בתחום. הצעות עבודה במכירות, באבטחה, בהדרכה ובענפים רבים נוספים, מציעות עבודה לטווח קצר, שמבוססת על שיטה שמכוונת להצלחה וכוללת הכשרה ממוקדת בתחום העבודה, הדרכה צמודה ופיתרון בעיות בזמן אמת. מכאן, עולה המסקנה כי הצעות העבודה באנגליה פונות הן לבעלי מקצוע והן לכאלה שאינם בעלי מקצוע או ניסיון בתחום מסוים. בנוסף, ישנן הצעות עבודה נוספות בתחומים כמו תכנות, הייטק, שיווק, כספים, נדל"ן וכן הלאה, הדורשות ידע קודם כלשהו או ניסיון בתחום.

ומה לגבי ידיעת השפה האנגלית?

השיקול באיזה תחום לבחור מורכב משני משתנים עיקריים. הראשון, רמת האנגלית שבפיכם. אנגלית טובה עד שוטפת תהיה יתרון בכל תחום, ותהווה נקודות לזכותכם בכל הצעת עבודה שבה תתקלו. אולם, גם בעלי אנגלית סבירה יכולים למצוא הצעות עבודה, בתנאי שהם מהירי תפיסה ובתנאי שהעבודה המוצעת מאפשרת שימוש מועט בשפה, או שינון משפטים שחוזרים על עצמם. יש לא מעט הצעות עבודה באנגליה שעונות על אחד מהתנאים האלה ולכן, יכולות להתאים גם למי שאין לו אנגלית עשירה במיוחד. הגורם השני שישפיע על האפשרויות העומדות בפניכם קשור בדרכון ואישורי עבודה.

אישורי עבודה באנגליה

בעת חיפוש עבודה באנגליה, חשוב לשים לב לפרטים הקטנים ולבדוק האם מצויין בהצעות העבודה בלוחות הדרושים השונים כי אחד מתנאי הקבלה והדרישות לעבודה הוא דרכון בריטי או אירופאי. חברות רבות מעסיקות אך ורק ישראלים בעלי אזרחות אירופאית לעבודה באנגליה, כדי לא להתעסק בהליכים בירוקרטיים מסורבלים להוצאת ויזת עבודה. מעסיקים אחרים שולחים למועמד הזמנה מצד החברה שהם מעוניינים בו ואיתה עליו לגשת להוצאת אשרת עבודה.

לסיכום, הדרך לעבודה חוקית באנגליה היא קודם כל למצוא הצעת עבודה רלוונטית, ליצור קשר עם החברה או הגוף המציע ורק לאחר מכן, בעזרת המעסיקים, לדאוג לאישורי עבודה. האפשרויות העומדות בפניכם הן רבות במיוחד אם יש ברשותכם אזרחות בריטית, כיוון שאז תוכלו לבצע כל עבודה מבלי להזדקק לאישורים מיוחדים. כעת, משיש בידיכם כל המידע על תנאי העבודה והתחומים, תוכלו להתחיל לחפש הצעות עבודה בלוח הדרושים באנגליה.