טיול באנגליה ברכב

במידה ואתם מתכננים לטייל בקרוב בערים הגדולות באנגליה, אולי מוטב שתוותרו על חווית הנהיגה בצד שמאל של הכביש. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שלא פשוט להתמצא ברחבי הערים הגדולות, בדרך כלל העומס בכבישים רב מאוד ואם לא די בכך, הרי בדרך כלל תיאלצו להתמודד עם מצוקת חנייה. עם זאת, אין לכם מה לדאוג כיוון שהתחבורה הציבורית בערים הגדולות באנגליה נחשבת לאחת מהטובות בכל רחבי אירופה.

במידה ואתם מתכננים טיול לאזורים הכפריים באירופה, מדובר כבר על סיפור שונה לגמרי. אנגליה הכפרית עדיין לא מפותחת במיוחד מבחינת התחבורה ועל מנת שתוכלו לטייל בחופשיות ולהספיק לטעום מכל מה שיש לכפרים הציוריים של אנגליה להציע לכם, מומלץ ביותר להצטייד ברכב שכור.

לדאוג לכל הסידורים עוד מהארץ

לפני טיול באנגליה ברכב חשוב לדאוג לכל סידורי ההשכרה עוד מהארץ. באופן כזה לא תדחו את העניין לרגע האחרון ולא תיאלצו להתמודד עם בעיות שונות שעלולות להתעורר בדיוק ברגע הלא מתאים. כך למשל כאשר מזמינים רכב מהארץ, אפשר לבחור את הדגם הספציפי שבו אתם מעוניינים לנהוג, להזמין את האביזרים הדרושים כמו למשל כיסא לפעוטות או תינוקות ועוד. כיום לכל חברות ההשכרה הגדולות יש אתר אינטרנט ידידותי ונוח לגולש ותוך דקות ספורות אפשר לדאוג לכך שהרכב יחכה לכם כבר בשדה התעופה.

הגבלות בהשכרת רכב באנגליה

לנהגים חדשים יהיה קשה יותר לשכור רכב באנגליה בהשוואה לנהגים ותיקים וייתכן אף שנהגים חדשים ייאלצו לשלם סכום גבוה יותר של כסף עבור כל יום שהרכב יהיה ברשותם. כמו כן חשוב לציין כי נהגים מתחת לגיל 23 לא יורשו לשכור רכב באנגליה.

רכבים באנגליה

כפי שוודאי אין צורך לספר לכם, הרכבים באנגליה בנויים הפוך מהרכבים ברוב מדינות העולם כך שהנהג הוא זה שיושב במושב הימני ובהתאם לכך מוט ההילוכים ממוקם לשמאלו. על מנת למנוע קושי מיותר, מומלץ מאוד לשכור רכב אוטומטי. החדשות הטובות הן שלפחות הדוושות ממוקמות באותו הסדר שבו הן ממוקמות בכל הרכבים באשר הם. בדרך כלל דרוש יום אחד לפחות על מנת להסתגל לנהיגה בכבישי אנגליה ולכן מומלץ מאוד להקפיד על נסיעה איטית במהלך היום הראשון והשני של הטיול וכן לנקוט במשנה זהירות.

הכבישים באנגליה

להלן כמה דגשים חשובים לגבי הכבישים באנגליה:

  • כבישים המסומנים באות M הם כבישים מהירים וחלק מהם כבישי אגרה, כבישים המסומנים באות A הם כבישים בין-עירוניים וכבישים המסומנים באות B הם כבישים צרים מאוד שניתן למצוא בעיקר באנגליה הכפרית.
  • המרחקים המצוינים בשלטים בצדי הדרך נקובים במיילים ולא בקילומטרים.
  • המהירות המותרת בתחומי העיר נעה בין 35-48 קמ"ש (בין 20-30 מייל לשעה), המהירות המותרת בכבישים בין-עירוניים בני מסלול אחד היא 96 קמ"ש (60 מייל לשעה) ואילו המהירות המותרת בכבישים בין-עירוניים בני יותר ממסלול אחד ואוטוסטרדות היא מאה ושניים עשר קמ"ש או 70 מייל לשעה.
  • בדיוק כמו בישראל, גם באנגליה מחמירים מאוד עם נהגים שנתפסים כשהם מדברים בטלפון הנייד תוך כדי נסיעה.

סעו בזהירות. שיהיה לכם טיול מצוין ודרך צלחה.