מלצרות באנגליה

עבודה בחו"ל היא לא רק מכירות, באנגליה למשל, תמצאו לא מעט ישראלים שבחרו לטוס הרחק מהארץ ולעבוד דווקא במלצרות. עבודות באנגליה בכללותן מעלות מספר נקודות יתרון שמעטות הן האופציות שמהוות תחרות עבורן, אך עם זאת הן לא מתאימות לכל אחד. כל המידע על עבודה במלצרות באנגליה מובא בכתבה שלפניכם.

"לעשות את המכה" באנגליה

אין זה מפתיע שצעירים מחפשים הזדמנויות עבודה באנגליה. הרי כפי שרובנו מכירים מסיפורים של חברים או בני משפחה, צעירים ישראלים רבים מחליטים לעשות אתנחתא מחיי היום יום שלהם, עושים גיחה קצרה אל מעבר לים, חלקם לארה"ב וחלקים לאירופה על מנת "לעשות מכה" ובכך לממן את הטיול הארוך למזרח או דרום אמריקה שתמיד חלמו עליו או לחסוך כסף ללימודים. מבין אלו שנוסעים לאירופה, אחוז גדול בוחרים לעבוד באנגליה.

למה מלצרות באנגליה

לבחירה באנגליה כיעד לעבודה בחו"ל יש מספר סיבות מאוד הגיוניות. דבר ראשון, ערים כמו לונדון, מנצ'סטר, לידס או ברייטון נחשבות למובילות שמבין המטרופולינים האירופאים מבחינת היקף ההיצע של מועדוני הלילה ועולם התרבות. רוב הצעירים מוצאים את עצמם פורחים ונהנים מעושר תרבותי ואורבאני שהם לא דמיינו מעולם לפני כן. אין כמו לסגור יום עבודה קשה, או לחילופין שבוע מרסק, וליהנות מבירה טובה בבאר אנגלי ואותנטי. סיבה נוספת, ולא פחות חשובה, היא העובדה שבאנגליה, להבדיל מרוב מדינות האיחוד האירופי, מרוויחים את הכסף בפאונד הבריטי שעומד מספר נקודות מעל האירו, ובכך גדלה גם ההכנסה והרווח מיום עבודה. כמו כן, הקהילות היהודיות ברוב הערים בבריטניה מבוססות מאוד ומקושרות, עובדה שמאפשרת היצע רחב ביותר של אפשרויות עבודה ואופציות שמקנות לישראלים עדיפות ברורה. מתוך העסקים הללו, רבים הם בארים ומסעדות, בין היתר. כשחושבים על הרגלי השתייה, שהיא כידוע שונה ביותר ממה שאנו מכירים פה בארץ, עבודה באנגליה במלצרות היא קטגוריה רחבה ומשתלמת ביותר. כידוע הפאבים האנגלים פתוחים משעות הצהריים המוקדמות ועד לשעות הלילה, ונהוג בתום יום העבודה לקפוץ לפאב השכונתי ל-Happy Hour המסורתי. מה שבעצם אומר שעות רבות של עבודה רציפה ללא יותר מדי שעות מתות.

טיפים איך לזכות בטיפים ממלצרות באנגליה

האנגלים מוכרים כאנשים חביבים, שכשאר שותים משתחררים יותר ולעיתים אף מגיעים לרמות קיצוניות של שיכרות. לאילו שבחרו לעבוד באנגליה במלצרות, אין מה לדאוג, רוב הסיכויים שלא תמצאו את עצמכם עובדים בפאב חוליגאנים מופתי, ברוב המקרים הפאבים הללו מעסיקים עובדים מקומיים ותיקים. מרבית הישראלים מעדיפים לעבוד בפאבים מעט יותר שגרתיים באזורי עסקים ובנייני משרדים, ומעידים על יחסים טובים מאוד מצד הבריטים, שמוצאים את החביבות הישראלית מאוד נגישה ונוחה לתקשורת. הקסם הישראלי מוכיח את עצמו גם כיעיל ביותר בסוף היום כשסופרים את הטיפים שהמקומיים משאירים. אין צורך בידע עצום ורחב באנגלית כדי לעבוד בבאר או מסעדה באנגליה, ברוב המקרים האנגלית שקלטנו מלימודי האנגלית בבתי הספר והתרבות האנגלו-סקסית אליה אנו חשופים דרך התרבות והתקשורת יותר מאשר מספיקה כדי להתנהל בנוחות במרחב העבודה ומחוץ לה. מה שכן, בהחלט לוקח זמן להתרגל למבטא השונה, וכל שכן לאחר מספר פיינטים, אז עבור כל מי שרוצה להיחשף לתרבות אירופאית משפיעה ועוצמתית ואגב כך לעשות כסף, עבודות באנגליה הן הדבר.